21. Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı (YEKÜV) Öğrenim Bursu Şartları Ve Başvurusu – Burs Ücretleri
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  438725,522
  % -0,93
 • BIST 100
  %

21. Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı (YEKÜV) Öğrenim Bursu Şartları Ve Başvurusu

21. Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı (YEKÜV) Öğrenim Bursu Şartları Ve Başvurusu

21. Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından, devlet üniversitelerindeki öğrencilere burs verilmektedir. 21. Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı (YEKÜV) Öğrenim Bursu ile ilgili detayları, konu içerisinde bulabilirsiniz.

21. Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı (YEKÜV) öğrenim bursu nedir?

Başarılı umutlu geleceğe doğru, daha büyük adımlar atılması için İstanbul içindeki üniversite öğrencilerinden, 21. Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından belirlenen şartı taşıyanlara verilen bursa denir.

21. Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı (YEKÜV) öğrenim bursu şartları nelerdir?

Öğrencinin; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, öğrencinin ailesinin kırsal kesimde ikamet etmesi ve öğrencinin İstanbul sınırları içindeki devlet üniversitelerinden birine yerleşmiş olması, başarılı olması ve eğitimini kendi maddi imkanlarıyla sürdüremiyor olması gerekmektedir. Bunun yanında öğrencinin, ana ve/veya babasının hayatta olmaması ya da parçalanmış aile mensubu olması öncelik koşulu olarak değerlendirilmektedir.

Özel vakıf üniversiteleri, hazırlık sınıfı öğrencileri, açık öğretim, uzaktan eğitim, doktora, yüksek lisans ve İstanbul dışındaki bir üniversitede okuyan öğrenciler; 21. Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı’nın verdiği burslara başvuruda bulunamazlar.

21. Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı (YEKÜV) öğrenim bursu başvuru ve sonuçları ne zaman açıklanacak?

Başvurular; başvuru dönemlerinde 21. Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı’nın resmi sitesindeki online burs başvuru formu doldurularak yapılmaktadır. Online başvuru formlarının değerlendirilmesinden kısa bir süre sonra, başvuru sonuçları adaylara bildirilmektedir.

21. Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı adresi ve telefonu

Adres: Ortaklar Cad. Bahçeler Sok. No:2 Daire: 9 Mecidiyeköy-İSTANBUL
Telefon: 444 28 39

cial getusa seo analizi