Alarko Eğitim ve Kültür Vakfı Öğrenim Bursu Şartları Ve Başvuru – Burs Ücretleri
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  316160,349
  % 0,01
 • BIST 100
  %

Alarko Eğitim ve Kültür Vakfı Öğrenim Bursu Şartları Ve Başvuru

Alarko Eğitim ve Kültür Vakfı Öğrenim Bursu Şartları Ve Başvuru

Alarko Holding vermiş olduğu karşılıksız burslarla başarılı öğrencilerin gelişim ve motivasyonlarını korumayı amaçlıyor. Alarko Eğitim ve Kültür Vakfı Öğrenim Bursu hakkında detaylı bilgileri, aşağıda bulabilirsiniz.

Alarko Eğitim ve Kültür Vakfı bursu nedir?

Alarko Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından, lise öğrencilerine, üniversite öğrencilerine ve Alarko mensubu çocuklarına belirlediği şartlar altında eğitimlerini desteklemek amacıyla verilen bursa denir.

Alarko Eğitim ve Kültür Vakfı bursu ne kadar?

Şartlara uyan lise öğrencilerine; normal eğitim dönemi süresince aylık 210 TL burs verilmektedir. Şartlara uyan üniversite öğrencilerineyse; normal eğitim dönemi süresince aylık 410 TL burs verilmektedir. Annesi ve/veya babası Alarko Şirketler grubunda çalışan ve gerekli şartları taşıyan lise öğrencilerine, 190 TL; üniversite öğrencilerineyse 390 TL burs verilmektedir. Burslar her yılın eğitim dönemleri içerisindeki 9 ay boyunca ödenir.

Alarko Eğitim ve Kültür Vakfı bursu şartları nelerdir?

Lise öğrencileri için, bir önceki yıla ait başarı puanının en 85 olması gerekir.
Üniversite öğrencilerinin son sınıfta okuması ve alttan dersinin bulunmaması gerekir. Üniversite öğrencilerinin; İstanbul Üniversitesi, Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Ankara Üniversitesi ve Galatasaray Üniversitesi okullarında Alarko Eğitim ve Kültür Vakfı’nın belirlediği bölümlerden birinde okuması gerekmektedir.
Alarko Mensubu Çocukları bursu; Annesi ve/veya babası en 5 yıldır Alarko Şirketler grubunda çalışan ve yıllık geliri 30.410 TL’nin altın olan, her aileden bir çocuğa burs verilmektedir.

Alarko Eğitim ve Kültür Vakfı bursu başvuru ve sonuçları ne zaman açıklanacak?

Başvurular Alarko’nun resmi sitesindeki formlar aracılığıyla ya da okullardaki burs ofislerine direkt olarak yapılır. Başvuru ve sonuçlarının açıklanma tarihini, Alarko Eğitim ve Kültür Vakfı’nın aşağıdaki iletişim bilgilerinden öğrenebilirsiniz.

Alarko Eğitim ve Kültür Vakfı adres ve telefonu

Adres: Muallim Naci Caddesi 69 34347 Ortaköy/İstanbul
Telefon: 0212 310 33 00

cial getusa seo analizi