Belgrad Üniversitesi Eğitim Fakültesi – Burs Ücretleri
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  317188,137
  % -0,04
 • BIST 100
  %

Belgrad Üniversitesi Eğitim Fakültesi

Belgrad Üniversitesi Eğitim Fakültesi

Üniversite tercihini milyonlarca öğrenci gibi Belgrad Üniversitesi Eğitim yönünde kullanan Türk öğrenciler yeni akademik yıl öncesinde yine Balkan üniversitelerini araştırmaya başlayarak ön bilgi edinme çabalarında. Sizlere bölgede bulunan üniversiteler ve genel şartları hakkında bilgi vermek istiyoruz.

Sırbistan üniversiteleri içinde hem özel hem de devlet üniversitesi olarak çok sayıda seçeneğiniz bulunmakta. Genel olarak üniversitelerde bizim ülkemizdeki gibi sınav ve puan şartı aranmıyor. Sözel ya da sayısal bölüm ağırlıklı bir üniversitede eğitim almış olmanız bölüm seçeneklerinizi etkilemiyor. Yani lise eğitiminizi sözel bölümden tamamlamış olsanız bile sayısal ağırlıklı bir fakülteye kayıt olabiliyor ve eğitiminizi tamamlayabiliyorsunuz. Yurtdışı eğitimi için en büyük sorun olan işin ekonomik boyutu ise Sırbistan’da eğitim için çok önemli bir unsur olarak karşınıza çıkmıyor. Eğitim giderleri Türkiye’ye oranla oldukça ekonomik. Belgrad Üniversitesi Eğitim denildiğinde eğitim ücretlerinden sonra yaşam şartları ve koşulları akla gelmekte. Bu anlamda da Sırbistan Belgrad tam bir öğrenci bölgesi. Gıdadan barınmaya, ulaşımdan giyime kadar oldukça ucuz olarak tüm hizmetlerden yararlanabiliyorsunuz. Yerli halkın sosyal ve ekonomik göstergeleri ise oldukça yüksek. çoğu birey bu bölgede yüksek öğrenimini tamamlamış ve kültürüne sahip çıkarak hala aile yapısında hayatlarına devam ediyor. Hem kaliteli eğitim kurumları hem de görsel güzelliklere sahip bu bölgede balkan izlerine oldukça sık rastlanmakta. Osmanlı mimari eserleri, tarihi köprüleri zamana meydan okuyarak hala dim dik ayakta duruyor.

Belgrad Üniversitesi Eğitim kayıtlarınızı tamamladığınızda çok sayıda üniversite sizlere kaliteli eğitim imkanı da tanımakta. Bunun dışında dilerseniz İngilizce, Sırpça dil eğitimi için üniversiteler bünyelerinde ve farklı eğitim kurumlarınca verilen dil eğitim hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Üniversitelerin kampüs hayatına da değinmek gerekirse; kampüs içinde bir öğrencinin aradığı her şey bulunmakta. Birkaç tanesini söylemek gerekirse kafeterya, spor alanları, kütüphaneler ve anfiler liste bu şekilde uzamakta. Sizlerde yurtdışı yüksek öğrenim için neresi diyorsanız Balkanların kaliteli üniversitelerini dikkatli incelemelisiniz.

cial getusa seo analizi