Belgrad Üniversitesi Hakkında Genel Bilgiler – Burs Ücretleri
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  438705,595
  % -0,98
 • BIST 100
  %

Belgrad Üniversitesi Hakkında Genel Bilgiler

Belgrad Üniversitesi Hakkında Genel Bilgiler

Sırbistan’ın en büyük şehri ve başkenti olan Belgrad, Tuna ve Sava isimli nehirlerinin kesiştiği platoda yer almaktadır. Konum açısından güzel bir yerde olmasının yanında dünyanın en önemli üniversitelerinden biri olan Belgrad Üniversitesi de burada bulunmaktadır. Belgrad üniversitesi her geçen yıl kendini geliştirerek son teknoloji ürünleri kullanarak ta bu gelişimin gözle görülür şekilde olduğunu ve eğitiminin kalitesini de göstermiştir. Kendi alanında uzman kişilerin eğitmenlik yaptığı Belgrad üniversitesi, dünyanın bütün ülkelerinden gelen ve gelecek olan öğrencilere kapısı açıktır.

Özellikle eğitime büyük önem veren Belgrad halkının da eğitim seviyesi yüksektir. Eğitim seviyesinin yüksek olmasının sebebi ise toplumun kültür seviyesinin gelişmesi için eğitime verilen çaba ve gayretten dolayı Belgrad ilk önce kendi halkının eğitimli olması taraftarı olarak diğer ülkelerden gelen kişilerinde bu eğitimlerden faydalanmalarına olanak sağlamıştır. Eğitim programları gelişen teknoloji eşliğinde sürekli değişimlere açık olmasından dolayı güncel bilgiler ile eğitimler verilmektedir. Okuldan mezun olan öğrencinin özellikle kendi alanında uzman birer meslek sahibi olmalarını amaç edinen Belgrad Üniversitesi kendi branşında uzman eğitmenler eşliğinde dersler ile eğitim sağlamaktadır. Öğrencilerin anlatılanları daha iyi anlayabilmelerine fırsat verilmesi için derslerin uygulamalı verilmesi de büyük bir avantajdır.

Belgrad Üniversitesi eğitimini Sırpça vermektedir. Halkın ana dilinin sırpça olması da oraya gelen öğrencilerin sırpçayı daha çabuk öğrenmelerine olanak sağlayacaktır. 1808 yılında kurulan bu eğitim yuvası 1905 te artık üniversite statüsüne gelmiştir. Bilginin paylaşılarak faydalı olacağı kanısı ile eğitim anlayışını sürdüren Belgrad Üniversitesi başka üniversiteler ile kendisi arasında kıyaslama yapmadan sadece eğitim odaklı yoluna devam etmiştir. Saygın üniversitelerden biri haline gelen bu okul yüzlerce öğrenciye en kaliteli eğitimleri vermektedir. Kendine ait bilgi merkezi ve kütüphanesi bulunan bir üniversitedir. Otuz bir adet fakülte ile eğitim veren belgrad üniversitesi kendi bünyesinde sekiz tane araştırma merkezi de bulundurmaktadır. Öğrenciler istedikleri zaman bu araştırma merkezlerinden veya bilgi merkezlerinden araştırmalar yapabilmektedirler. Öğrencilerin ihtiyaç duyabilecekleri bütün her şeyi Belgrad Üniversitesi’nde kolaylıkla bulabilmektedirler.

Belgrad Üniversitesi Taban Puanları

Üniversitede okumak isteyen öğrencilerin özellikle Türkiye de okuyan öğrencilerin alışkın oldukları taban puan uygulamasından dolayı Belgrad Üniversitesi Taban Puanları şu kadar diye bir uygulama yoktur. Bu nedenle özellikle istenilen bölümün puanları yüksek olduğunda öğrencilerin en fazla tercih ettiği üniversitelerden biri olan Belgrad Üniversitesi hangi liseden mezun olursanız olun sınav zorunluluğu olmadan okuyabileceğiniz bir okuldur. Birçok öğrencinin korkulu rüyalarından biri olan üniversite sınavı zorlu bir maratondur. Bu zorlu maratonu geçebilmek için günlerce, aylarca hatta yıllarca uğraşarak bir anlık bir heyecan ile bütün emeklerinin boşa gitme durumunda yıkılan öğrenciler, aileler artık bu durumlardan rahatsız olmuşlardır. İnsanların bu durumlarından dolayı artık farklı alternatif yollara bakmaya çalışmışlardır. Bu alternatiflerden biri özellikle farklı ülkelerde okumaktır. Bu ülkeler arasında eğitimi iyi olan, sınavsız giriş imkanı olan, yaşanılan ülkeye olan uzaklığı, ulaşım kolaylığının olup olmadığı ve o ülkenin yaşam şartlarının nasıl olduğu konuları araştırıldıktan sonra artık karar aşamasına geçilmektedir.

Belgrad Üniversitesi Ücretleri

Üniversiteye giriş için lys – lgs gibi sınavlara hazırlanmak için özel eğitmenlere veya dershanelere verilen ücretler, verilen emek, harcanan zaman gibi ekstra giderlerin yanı sıra sınava girdikten sonra kesin kazanıp kazanmamanız belli değildir. Kazansanız bile istediğiniz bölüme gidebilecek kadar puanı alabilme şansınız ne kadardır. Bu gibi soruların cevaplarını bulmak çok güç olsa da yurt dışında eğitim almayı düşündüğünüzde bu tarz soruların cevapları hazırdır. Belgrad Üniversitesi Ücretleri çok hesaplı olmasından dolayı birçok ülkeden okumak için gelen kişilere kapılarını açarak eğitim alma olanaklarından faydalandırmıştır. Belgrad üniversitesinde eğitim sırpça verilmektedir. Belgrad üniversitesinde okurken hem Sırpça hem de İngilizce dili öğrenme şansınız vardır. Belgrad üniversitesi ücretlerini araştırdığınızda emin olun sizde bu ücretler karşısında şaşıracaksınız. Çünkü Türkiye fiyatları ile kıyaslama yapacak olursak ücretleri bariz bir şekilde farklıdır. Yurt dışında eğitim almaya karar verdikten sonra biz bu okula nasıl kayıt yaptıracağız gibi düşünceler sizin kafanızı meşgul etmesin. Yurt dışı eğitim danışmanlığı uzmanlarından yardım alarak bütün işleriniz çok kısa bir zamanda halledilebilir. Bu işi yıllarca yapan bir firma olarak Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı uzmanları sizlerin her zaman yanınızdadır.

Belgrad Üniversitesi Bölümleri

Belgrad Üniversitesi her öğrencinin iyi eğitimler alıp diploması ile o mesleği icra edebilmesi için uğraşmaktadır. Her öğrencinin istediği bölümde rahat bir şekilde okuması taraftarı olan Belgrad Üniversitesi giriş için hiçbir şekilde zorluk çıkartmamaktadır. Okula giriş için sınav zorunluluğu ya da kontenjan yetersizliği gibi sıkıntılar yaşanmadan istenilen her bölümde okuma fırsatınız belgrad üniversitesi sayesinde sizlerledir. Öğrenciler genellikle tıp fakültesi, avukatlık, mühendislik ve diş hekimliği gibi bölümlere yerleşip o bölümlerde okumayı tercih etmektedirler.

Yalnız bu bölümlerin puanları oldukça yüksektir. Puanları yetse bile harç tutarları çok yüksek olan bu bölümler özellikle Türkiye de ki öğrenciler için okunması çok zor olan bölümlerdir. Hatta yerleşmesi bile çok zordur. Mutlaka benim bu bölümlerden birini okumam gerekiyor, bu mesleklerden birini yaparak bu işte kariyer hedefleyen ve kararlı biri bu bölüm için her alternatifi araştırarak bu bölüm için uğraşmaktadır. Bu araştırmalar sonunda yurtdışı eğitimin ülkenizde okumaktan daha avantajlı olduğunu öğrenmiş olursunuz. Yurtdışında okumak için öğrencilerin en fazla tercih ettikleri okullardan biri de Belgrad Üniversitesidir.

Belgrad üniversitesi bölümleri arasında diş hekimliğinin eğitim süresi beş yıldır. Tıp fakültesi bölümünde altı yıl eğitim verilmektedir. Bunların dışındaki bölümlerde ise eğitim süresi dört yıldır. Lisans eğitimlerini tamamladıktan sonra yüksek lisans veya doktora yapma imkanları da bulunmaktadır. Eğitim dili sırpça olmasını isteyen öğrenciler için o bölümün harç bedelleri daha düşüktür. İngilizce dili tercih eden öğrenciler sırpça eğitime göre biraz daha yüksek tutarda harç ödeyeceklerdir. Yani eğitim dilini öğrenci kendisi seçecektir. Öğrencilerin meslek hayatlarına istedikleri bölümlerde başlamaları için Belgrad Üniversitesi bütün kolaylıkları yaparak öğrencileri desteklemektedir.

Belgrad Üniversitesi Tarihçesi

1808 yılında kurulmuş olan ve son derece köklü bir geçmişe sahip olan Belgrad University İngilizce eğitim oldukça modern yöntemlerle öğrencilerini tıp alanında yetiştirir ve kaliteli bir meslek sahibi olmalarına zemin hazırlar. Üniversite bünyesinde farklı bölümler de bulunmakta olup siz değerli öğrenciler bu bölümler arasından istediklerinizi seçebilir ve sınavsız bir şekilde kayıt olarak mesleki bilgi ve becerileri öğrenmeye başlayabilirsiniz. Ülkemizin de en çok tercih ettiği eğitim yerlerinden birisi olan üniversitenin YÖK tarafından tanınan bir üniversite olması son derece önemli bir avantaj olarak göze çarpmaktadır.

Belgrad University bölümleri içerisinde tıp bölümü, eczacılık bölümü, toplum sağlığı gibi bölümler bulunur ve bu bölümlerde tüm öğrencilere gerekli olan eğitim verilir. Üniversite içerisinde lisan eğitimlerinin yanında lisan, yüksek lisans ve doktora yapma olanağınızda bulunmakta ve isteğinize göre bunları da değerlendirebilmektesiniz. Üniversite içerisinde sizler gibi yabancı uyruklu birçok öğrenci de eğitim görürler ve bu neden pek yabancılık çekmez aksine oldukça fazla sayıda olan Türk öğrenciler nedeniyle rahat olursunuz.

Genel olarak Sırbistan ülkesinde uygulanan eğitim sistemini benimseyen Belgrad University english, öğrencilerine Avrupa standartlarında bir eğitim imkânı sağlar. Bunun en büyük etkisi belki de Sırbistan ülkesinin eğitime yapmış oldukları önem ve yatırımdır. Sizler bu üniversite bünyesinde eğitim alırken diğer Avrupa ülkelerinde yer alan farklı üniversitelere de değişim programları sayesinde gidebilir ve farklı bilgileri yerinde öğrenebilirsiniz. Üniversite departmanlarının hemen hepsi modern olup, çağdaş yöntemlerle siz değerli öğrencilerine eğitim vermektedir. Teorik, klinik, ön klinik gibi farklı departmanlara sahiptir ve sizler buralarda uygulamalı olarak gerekli mesleki eğitimleri alırsınız. Başarılı bir öğrenci ve başarılı bir kariyer elde etmek için çağdaş eğitim yöntemlerini sizlere sunan Belgrad University english sizleri bekliyor.

Belgrad Üniversitesi Hakkında Bilgi taban puanları konusu her öğrencinin hayalindeki uygulamadır. Yani Belgrad Üniversitesinde taban puanları yoktur. Yani LYS ve LGS gibi sıkıntı ve strese girmeden kayıt yaptırabileceğiniz bir üniversitedir. Hayalini kurduğunuz bir bölümü okumak her geçen gün zorlaşmaktadır. Sınava giren öğrenci sayısının artması ile bölümlere yerleşmek gün geçtikçe daha da zorlaşmaktadır. Belgrad Üniversitesi eğitim taban puanları olmaması sebebiyle tek gerekli lise diplomanız ile başvuru yapmak yeterli olmaktadır.

Belgrad Üniversitesi Hakkında Bilgi, belirli puan istemeksizin sınava dahi girmeden lise diploması ile bu üniversitede okumak için yeterlidir. Nitelikli eğitimci kadrosu, uzman profesörleri sayesinde gençlerin geleceğini aydınlatmada en önemli etmendir. Belgrad Üniversitesi puanları olmadan sınava girmeye gerek bile kalmadan Üniversiteye adım atabilirsiniz. Hemen hemen her bölümün olduğu Belgrad Üniversitesi kayıt yaptırmak oldukça basit. Uygun fiyatları ve ödeme kolaylıkları mevcut. Ülkemizde yurt dışında denkliği inceleyen kurum Yüksek Öğretim Kuruludur. Yüksek Öğretim Kurulu her yıl belirli kriterlere göre bu üniversiteleri incelemektedir. Belgrad Devlet Üniversitesi‘ nde bugün onlarca fakülte ve enstitü, sağlık alanında kurumları destekleyen enstitüler bulunur. Üniversite, 40 000 den fazla öğrenciye eğitim olanağı sağlamıştır. Üniversite Sırbistan’ da Belgrad şehrinde bulunmaktadır. Belgrad ülkenin en büyük şehridir. Bu şehirde öğrenciler ihtiyaçlarını kolaylıkla giderebilmektedir. Öğretim dili İngilizce ve Sırpçadır.

Ülkemizdeki sistemin zorlukları açıktır. Bu sistem yüzünden öğrenciler ya istemedikleri bölümleri okumak yada üniversite hayallerine veda etmektedir. Bu yüzden de gelecekte mutsuz bireyler olmaktadır. Aslında sistemin yanlışı da burada başlıyor. Oysa ki Belgrad Üniversitesi derdi olmadan hayallerinize kavuşmak ve mutlu geleceğe sahip olunabilir. Belgrad üniversitesinde hayallerinizi yakalayabileceğiniz fırsatlar olacak. Bu fırsatlardan en büyüğü de bilimsel ve teknik araştırmalara katılabilme olanağıdır. Bu sayede tecrübe sahibi olacak. Teorik bilgilerin yanında bunları pratikte de uygulama fırsatı da bulacaksınız. Bu tecrübeler aslında sizin gelecekteki birikimlerinizin temeli olacak. Bu sayede karşılaştığınız problemleri daha akılcı bir şekilde çözümleyeceksiniz. Bir üniversite hayali ile neler yaşayabilirsiniz? Sonuçta o sizi gerçek yaşama hazırlıyor.

cial getusa seo analizi