Belgrad Üniversitesi Kayıt Nasıl Yapılır? – Burs Ücretleri
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  317024,320
  % 0,22
 • BIST 100
  %

Belgrad Üniversitesi Kayıt Nasıl Yapılır?

Belgrad Üniversitesi Kayıt Nasıl Yapılır?

Belgrad Üniversitesi kayıt döneminin açılmasını bekleyen binlerce öğrenci kayıtların başlaması ile birlikte işlemler için sıraya giriyor. Ayrıcalıklı eğitimin Balkanlardaki adresi olan Belgrad Üniversitesi çok sayıda fakülte ve bölüm ile eğitim için en çok tercih edilen üniversitelerin başında geliyor. Modern eğitim binaları ve kampüsü ile Belgrad Üniversitesi Belgrad kampüsünün yanı sıra yeni eğitim binaları ile bazı fakültelerin eğitimine Belgrad’ta devam ediyor. Türk öğrencilerinin de yoğun olduğu üniversitede eğitim Sırpça veya İngilizce olarak verilmekte. Fakat dil sorununu aşması için Türk ve dünya öğrencilerine üniversite eğitimi öncesinde dil eğitimi verilmekte. Sırpça yanı sıra dilerseniz İngilizce dil eğitim programlarına da katılabilirsiniz. Hazırlık dil eğitimi ise sadece 6 ay kadar bir süreyi kapsamakta.

Yurtdışı yüksek öğrenim ve yüksek lisans eğitimi için sizler de Belgrad Üniversitesi kayıt işlemleri ne zaman başlayacak diyenlerdenseniz, kayıt dönemi bilgileri akademik takvim içinde yer alacaktır. Tıp, Eczacılık, Diş hekimliği ve Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Hukuk, Uluslar arası ilişkiler gibi tüm dünyanın yoğun ilgisi ile karşı karşıya kalan Belgrad Üniversitesi fakülte ve bölümlerinden birini tercih edecekseniz, hızlı dolan bu bölümler için elinizi çabuk tutmanız gerekmekte. Yoksa sınırlı olan kontenjanda size yer kalmayabilir.

Belgrad Üniversitesi kayıt işlemlerinizi tamamladıktan sonra derin bir nefes alabilir ve Belgrad Üniversiteli olmanın tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz. Türk öğrencilerinin bu üniversiteyi tercih etmelerindeki nedenlere değinmek gerekirse, sınavsız olması, uygun harç ücretlerine sahip olması ve verilen eğitimin kaliteli olması yanında tercih sebepleri arasında bulunmaktadır. Ülkenizden farklı bir yerde eğitim almanın hiçbir zorluğunu yaşamadan yüksek öğrenim hayatınızı geçirebileceğiniz ender yerlerden biri olarak Sırbistan toprakları olduğunu sizlerde yaşayarak öğreneceksiniz. Gelecek iş hayatınızın dönüm noktası olan üniversite ve üniversite bölüm tercihlerinizi yurt dışı eğitim ile bitirmek istiyorsanız, sosyal çevresi sizlerin kültürüne yakın Sırbistan sizler için tek adres.

Belgrad Üniversitesi Kayıt Merkezi Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’dır.

cial getusa seo analizi