Belgrad Üniversitesi Nasıl Bir Okuldur? – Burs Ücretleri
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  316333,595
  % 0,10
 • BIST 100
  %

Belgrad Üniversitesi Nasıl Bir Okuldur?

Belgrad Üniversitesi Nasıl Bir Okuldur?

Belgrad Üniversitesi Nasıl diye merak ederseniz, Sırbistan ülkesi son yıllarda Avrupa standartlarında eğitim kalitesinde olmanın da önemli desteği ile eğitim alanında çok ciddi yatırımlar yapmış ve üniversite eğitimi için oldukça cazip bir ülke halini almıştır. Birbirinden kaliteli ve iyi üniversitelere ev sahipliği yapan ülkede tıp eğitimi almak ise son derece kolay bir şekilde olmaktadır. Ülkemizden de her zaman birçok öğrencinin gittiği Belgrad Üniversitesi Nasıl dikkat çekmiştir ki dünya sıralamasında ilk 500 üniversite arasına girmeyi başarmıştır. Tarihi ile dikkat çeken bir yapıya da sahiptir. Sadece ülkemizden değil dünyanın hemen her yerinden gelen yabancı uyruklu öğrenciler için de oldukça uygun bir ülkedir. Sırbistan ülkesinde tıp eğitimi tüm üniversitelerde iki dilde, İngilizce ve Sırpça dillerinde verilmektedir. Sırbistan ülkesinden eğitim alan öğrencilerin çoğu Sırpça dillerinde eğitim alırken, yabancı uyruklu öğrencilerin tercihleri ise genelde İngilizce olmaktadır. Bu durum fiyatlara da yansımıştır ve İngilizce ile Sırpça dillerinin yıllık ücretleri hemen tüm üniversitelerde farklı uygulanmaktadır.

Belgrad Üniversitesi Nasıl bir dilde eğitim almak isteyen öğrenciler kendileri karar vermektedir. Belgrad üniversitesi bölümleri fiyatları dile göre farklılık göstermektedir, sırpça olan bölümler daha ucuz olup İngilizce olan bölümler daha pahalıdır. İngilizce lisan eğitimini tıp bölümünde alacak olan bir öğrencinin üniversitelere ödeyeceği ücret yıllık olarak ortalama Euro cinsinde olup Hazırlık sınıflarında da tıp eğitimini İngilizce alacağınız zaman ise çok daha az bir ücret ödersiniz. Eczacılık bölümlerinde de durum pek farklı değildir ve fiyatlar yaklaşık olarak aynıdır. Bu durum her üniversite için geçerli olan bir durumdur ve bu fiyatlar her yıl üniversite yönetimi tarafından belirlenir.

Tarihin mimari de bıraktığı kalıntıları hala bünyesinde barındıran Belgrad Şehri girişinizden itibaren sizleri yapısal mimari süsüyle donatılmış, bir şehir görüntüsü ile buluşturuyor. Eski mimariyi hala içerisinde bulundurması ile de gözleri üzerine çeken şehir yüksek rakamda nüfusa sahiptir.

Kalabalık bir nüfusa sahip olan Belgrad Şehri bu popülaritesini sahip olduğu tarihi ve mimari yapısına borçludur. Güzelliği ve yoğun ilgisinin farkındalığına sahip olan bu şehir içinde barındırdığı üniversiteler ile de sizlere böylesi harikalarla dolu bir şehir de eğitim görme fırsatı sunuyor. Son derece güzel olan ancak güzel olmasından ziyade bir öğrenci için hemen her şeye sahip olan ve son derece özel olan bu şehirde eğitim almak hakikaten son derece keyifli ve güzel olacaktır. Ekonomik olarak oldukça ucuz bir şehir olduğunu hatta ülkemize göre ise çok daha uygun maliyetli bir şehir olduğundan bahsedebiliriz. Siz değerli öğrenciler eğitim zamanlarınızın dışında kalan vakitlerde rahat bir şekilde dilediğiniz yerde gezebilir ve keyifli bir şekilde arkadaşlarınızla vakit geçirebilirsiniz.

cial getusa seo analizi