Birlik Vakfı Öğrenci Bursu Şartları ve Başvurusu – Burs Ücretleri
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  438843,215
  % -0,94
 • BIST 100
  %

Birlik Vakfı Öğrenci Bursu Şartları ve Başvurusu

Birlik Vakfı Öğrenci Bursu Şartları ve Başvurusu

BİRLİK VAKFI BURSU NEDİR?

1985 yılında kurulan birlik vakfı günümüze kadar ulaşan ve geleceği ışık tutan öğrencilere maddi destek sağlayan bir vakıftır. Huzurlu bir vatan ve millet için insan yetiştirme konusuna oldukça titizlikle yaklaşan vakıf, bu uğurda öğrencilere burs fırsatları da sunmaktadır. Üniversite eğitiminde olan öğrencilere maddi anlamda destek olabilmek ve daha güzel yarınlara ulaştırabilmek adına vakıf, her yıl burs imkânı tanımakta.

BİRLİK VAKFI BURSU NE KADAR?

Birlik vakfı üniversite de öğrenim gören belirli bir başarı düzeyinde olan fakat maddi imkânları açısından sıkıntılı olan ve desteğe ihtiyacı olan öğrencileri seçerek onlara burs imkanları tanımakta. Yılın 8 ayı düzenli olarak burslar yatırılmaktadır. Vakfın belirlemiş olduğu burs ücreti internet sitelerinde bulunmamaktadır.

BİRLİK VAKFI BURSU İÇİN ŞARTLAR NELERDİR?

Birlik vakfının internet adresinde herhangi bir şartname bulunmamaktadır fakat burs başvurusunda bulunacak olan öğrencilerde eğitim düzeyi olarak özellikle üniversite düzeyinin arandığı belirtilmektedir. Birlik vakfının burs imkânlarından, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri faydalanamamaktadır.

BİRLİK VAKFI BURSU BAŞVURU VE SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

2016 – 2017 öğrenim yılı için öğrenciler burs başvurularını eylül ayının son haftasında gerçekleştirdiler. 2017 – 2018 yılı için belirlenecek burs başvuru tarihlerinin de geçtiğimiz yıl ki gibi ağustos – eylül ayları olarak belirlenmesi bekleniyor. Birlik vakfının burs imkânlarından faydalanmak isteyen üniversite öğrencileri için, vakıf eylül ayında internet sitesinde bir şartname ve burs başvuru tarihleri yayınlanacak. Belirtilen şartname ve burs başvurusu tarihlerine öğrenciler, birlik vakfının internet sitesindeki duyurular bölümünden ulaşabilecekler. İlgilenen, okulunda ve derslerinde belirli bir başarıya sahip olan, eğitimi için yeterli maddi desteği olmayan ve üniversitede öğrenim gören tüm öğrenciler eylül ayında birlik vakfı web sitesini ziyaret etmeli, iletişimde kalmalı ve gidişatı takip etmeliler.

Birlik vakfının burs olanaklarından faydalanmak isteyen ve iletişime geçmek isteyenler için bilgiler aşağıdadır.

Birlik vakfı bursa şubesi;

Adres: Osmangazi Mahallesi, Hüdavendigar Mah. 1. Murat Cad. No: 13 Çekirge/Bursa, 16070 Bursa

Telefon: (0224) 236 61 71

cial getusa seo analizi