Boğaziçi Üniversitesi (B.Ü) Öğrenim Bursu – Burs Ücretleri
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  317488,448
  % 0,08
 • BIST 100
  %

Boğaziçi Üniversitesi (B.Ü) Öğrenim Bursu

Boğaziçi Üniversitesi (B.Ü) Öğrenim Bursu

Boğaziçi Üniversitesi tarafından, öğrencilerine Başarı ve Gereksinim Bursları verilmektedir. Maddi yardıma ihtiyacı olan öğrencilerin bu ihtiyaçlarının karşılanması ve başarının teşvik edilmesi için verilmektedir.

Boğaziçi Üniversitesi Öğrenim Bursu Nedir?

Boğaziçi Üniversitesi Bursları iki kategoriye ayrılmaktadır. Bunlardan birincisi Başarı Burslarıdır. Başarılı öğrencilere verilen bu bursun da kendi alt kategorileri bulunmaktadır. ÖSYS Başarı Bursları, Uçak Bileti Bursu, Üstün Başarı Bursu, Tübitak Başarı Bursu, Başarı Bursları kapsamındadır. Diğeri ise Gereksinim Burslarıdır. Bu burslar, lisans burslarıdır. Boğaziçi Üniversitesinde okuyan veya üniversiteyi kazanan öğrenciler başvurabilmektedir.

Boğaziçi Üniversitesi Öğrenim Bursu Ne Kadardır?

Boğaziçi Üniversitesi, başarı bursları kapsamındaki ÖSYS Başarı Bursu için bazı koşullar bulunmaktadır. Koşullara uyan kişilere verilecek burslar, 9 ay süreyle aylık 400 TL harçlık, yemek bursu ve kitap bursu, kapalı yüzme havuzuna ücretsiz üyelik, açık yüzme havuzuna ücretsiz üyelik, yurt bursu, Kampüs Fitness Salonuna ücretsiz üyelik gibi bursları kapsamaktadır.

Boğaziçi Üniversitesi Öğrenim Bursu Şartları Nelerdir?

Boğaziçi Üniversitesi tarafından verilen başarı burslarında, temel şart başarıdır. ÖSYS Başarı Bursları için üç farklı tür bulunmaktadır. Bu türler, sıralama ile ilgilidir. Örnek olarak, birinci bursta MF-4 puan türündeki ilk 20’deki öğrenciler, diğerinde 21-50 arasındaki öğrenciler ve sonuncuda ise 51-100 arasındaki öğrenciler kastedilmektedir.

Boğaziçi Üniversitesi Öğrenim Bursu Başvuru ve Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Boğaziçi Üniversitesi’nde burs başvuru ve sonuçlarının ne zaman açıklanacağına dair net bir bilgi bulunmamaktadır. Konu hakkında detaylı bilgi için üniversitenin ilgili birimlerinden faydalanabilirsiniz.

Boğaziçi Üniversitesi burslarına başvuruda bulunmak için, http://www.bursofisi.boun.edu.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

cial getusa seo analizi