Cafer Sadık Abalıoğlu Eğitim ve Kültür Vakfı Bursu Şartları ve Başvuru – Burs Ücretleri
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  432647,601
  % 0,19
 • BIST 100
  %

Cafer Sadık Abalıoğlu Eğitim ve Kültür Vakfı Bursu Şartları ve Başvuru

Cafer Sadık Abalıoğlu Eğitim ve Kültür Vakfı Bursu Şartları ve Başvuru

ABALIOĞLU VAKFI BURSU NEDİR?

Cafer Sadık Abalıoğlu Eğitim Ve Kültür Vakfı, lise ve üniversite de eğitim gören, derslerin de ve okul düzeninde başarılı olan fakat maddi imkânları yeterli düzeyde olmayan öğrencilere burs imkânı tanıyan bir vakıftır. Yalnızca burs vermenin eğitim açısından yeterli olmadığı kanaatinde olan Cafer Sadık Abalıoğlu eğitim ve kültür vakfı, aynı zamanda burs kazanan öğrencilerine bursiyer gelişim programı dahilinde, kişisel ve mesleki açıdan iyi eğitimler de vermektedir.

ABALIOĞLU VAKFI BURSU NE KADAR?

Öğrencinin yalnızca maddi yönden değil, bilgi dahilinde de yanında olan sayılı vakıflardan birisi olan Cafer Sadık Abalıoğlu Eğitim Ve Kültür vakfının belirlemiş olduğu burs miktarı internet bilgileri arasında yer almamaktadır.

ABALIOĞLU BURSU BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Cafer Sadık Abaloğlu Eğitim Ve Kültür Vakfı da tıpkı diğer eğitim vakıfları, kurum ve kuruluşlarında olduğu gibi kendine göre şartları olan bir vakıftır ve bu şartlar dahilinde kabul edilen öğrencilere burs imkanı sağlamaktadır. Bu şartlardan başlıcaları şöyledir. Öncelikli olarak burs almak isteyen öğrencinin denizli ili ile bağlantısı bulunmalıdır. Denizlili olan ya da lise eğitimini denizlide tamamlamış olan üniversite ve lise öğrencileri burs imkânından faydalanabiliyor. Başarıya oldukça önem veren vakıf üniversite sınavında da öğrencinin yüksek bir başarı yüzdesi içine girmesini ön görüyor. Teknik lise de eğitim gören öğrencilerin 10 ya da 11. Sınıfta olması da aranan şartlar arasında. Ticaret meslek lisesi öğrencilerinde de muhasebe bölümünde olması aranan özelliklerden. Aynı zamanda bitirilen sınıf için not ortalaması 60 üzerinde olmalı.

ABALIOĞLU BURSU BAŞVURU VE SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Cafer Sadık Abalıoğlu eğitim ve kültür vakfı geçtiğimiz yıl burs başvuru tarihlerini 1 Eylül 30 Eylül olarak belirtmişti. Sonuçların açıklanma tarihi olarak ta 23 Kasım 2016 tarihi kayıtlara geçti. Bu yılda eylül ayında burs başvurularının açılması bekleniyor. Burs kazanan öğrenciler Cafer Sadık Abalıoğlu Eğitim Ve Kültür Vakfının internet sitesinde bulunan evrakları ile kuruma başvurmalılar. Değerlendirmeye alınan öğrenciler bilgilendirmeler dahilinde hak ettikleri burslara kavuşabilmektedirler. Unutulmamalıdır ki; burs alacak olan öğrenci bir taahhütname imzalamakta ve uygunsuz olan davranışlarda vakıf verdiği bursun tamamını geri alabilmektedir.

Cafer Sadık Abalıoğlu Eğitim Ve Kültür Vakfı ile iletişim halinde olmak isteyen kimseler için iletişim bilgileri;

Adres: Merkez Efendi Mahallesi, Sümer Mah. No:116, Çal Cd., 20175 Denizli Merkez/Denizli

Telefon: (0258) 268 28 50

cial getusa seo analizi