Çin Halk Üniversitesi Ekonomi ve Uygulamalı Ekonomi Fakültesi ile “Ortak Eğitim Programı (Çift Diploma Programı)” Eylül 2021 Öğrencilerin işe alınması (yüksek lisans derecesi) – Burs Ücretleri
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  439041,646
  % -0,90
 • BIST 100
  %

Çin Halk Üniversitesi Ekonomi ve Uygulamalı Ekonomi Fakültesi ile “Ortak Eğitim Programı (Çift Diploma Programı)” Eylül 2021 Öğrencilerin işe alınması (yüksek lisans derecesi)

 

 

Renmin University of China Economics Academy ve Applied Economics Academy ile “Ortak Eğitim Programı (Çift Diploma Programı)” Eylül 2021 Öğrenci alımı

 

      
İktisat Fakültesi, Kyushu Üniversitesi ve Çin Halk Üniversitesi Ekonomi ve Uygulamalı Ekonomi Fakültesi arasındaki bölümler arası anlaşma uyarınca, bu programa katılan lisans öğrencileri, lisansüstü okullara kayıt yaptırarak her iki üniversiteden de yüksek lisans derecesi alacaklardır. Her iki üniversitenin de toplam üç yıl olması mümkündür. Ayrıca Kyushu Üniversitesi İktisat Fakültesi öğrencilerinin bu programa başvurmak için Çin Renmin Üniversitesi’ne sınav ücreti, giriş ücreti ve öğrenim ücretini ödemelerine gerek yoktur.
İki ülkedeki üniversitelerden yüksek lisans derecesi almanın yanı sıra, Çin gibi farklı kültürlerde yüksek öğrenim görerek Doğu Asya merkezli uluslararası sahnede aktif rol oynayabilen ileri yeteneklere sahip insan kaynakları, yetiştirmeyi hedeflemektedir.

 

Kyushu Üniversitesi İktisat Fakültesi Yüksek Lisans programına kayıt yaptıran öğrencilerin başvurularını bekliyoruz.

 

1. İşe Alım
5 e kadar

 

2. Başvuru için uygunluk
Kyushu Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Mühendisliği veya Ekonomik Sistemler Yüksek Lisans Programına 1 Nisan 2021 tarihi itibariyle kayıt olanlar.

 

(1) Çin Ulusal HSK Komitesi tarafından yürütülen Yeni Hanyu Shuiping Kaoshi’nin (Yeni HSK *) 4. sınıfında (210 puan veya daha fazla: eski Hanyu Shuiping Kaoshi’nin 5. sınıfa eşdeğer) Çince yeterliliğine sahip olmak. .. (Mart 2021’de yapılacak olan Yeni Hanyu Shuiping Kaoshi (Yeni HSK) Seviye 4 veya daha üstünü almayı planlayanlar.)

(2) Çin vatandaşı olmayan öğrenciler (Hong Kong, Makao ve Tayvan dahil)
* Yeni Hanyu Shuiping Kaoshi için lütfen http://www.hskj.jp/index.html bakın.

 

3. Başvuru dönemi
5 Nisan 2021 Pazartesi ile 9 Nisan 2021 Cuma arası. Her gün 9:00 ile 17:00 arası.
Başvuru sahipleri, başvuru yapmadan önce uluslararası öğrencilerden sorumlu eğitmene danışmalıdır.

(Karlı eğitmen: chu ★ econ.kyushu-u.ac.jp) Lütfen ★ ‘yı bir at işareti olarak değiştirin.

 

Başvuru belgeleri gibi ayrıntılar için lütfen ekteki dosyaya bakın.

 

DD2021 Sevk Uygulama Yönergeleri (Japonca)

 

Lisansüstü öğrenci sevk başvurusu

cial getusa seo analizi