Collaborative Research and Education Commons’ın 8. projesi “Kyushu Üniversitesi’nden Asya Çalışmaları Uygulaması ve İşbirliği” – Burs Ücretleri
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  438764,498
  % -0,90
 • BIST 100
  %

Collaborative Research and Education Commons’ın 8. projesi “Kyushu Üniversitesi’nden Asya Çalışmaları Uygulaması ve İşbirliği”

İnsan-şirket işbirliğine dayalı araştırma ve eğitim Commons 8. projesi “Kyushu Üniversitesi’nden Asya çalışmalarının uygulanması ve işbirliği”

 

[Tarih ve saat]2021yıl3ay10Gün (su)13:3017:00

[Mekan]Çevrimiçi biçim (yakınlaştırmak

【Muhabir】

< Beşeri Bilimler Araştırma Enstitüsü >

Profesör Anton Schweitzer (Sanat Tarihi, Mimarlık Tarihi)

Junichiro Tsujita, Doçent (Arkeoloji)

Öğretim Görevlisi Qianxue Iguchi (Çin Edebiyatı)

 

<İnsan Çevre Çalışmaları Enstitüsü>

Doçent Satoshi Chen (Vatandaşlık Eğitimi)

Yardımcı Doçent Nagako Minoura (Şehir Tarihi, Doğu Mimarisi Tarihi)

Yardımcı Doçent Miyamoto Kan (Eğitim Antropolojisi)

 

< Hukuk Araştırma Enstitüsü >

Profesör Hideaki Nishi (Çin Hukuku ve Doğu Hukuku Tarihi)

Doçent Takuma Nakashima (Siyasi Tarih (Okinawa Siyasi Tarihi vb.))

Profesör Ritsu Kojima (Fikri Mülkiyet Hukuku, Kültür Politikası, Bilim ve Teknoloji İnovasyon Politikası)

 

Profesör Kazushi Shimizu (Dünya Ekonomisi)

Hidemichi Fujii Doçent (Japon Ekonomi Teorisi)

 

[Moderatör]

Profesör Yukie Oka (Graduate School of Human Environmental Studies)

Öğretim Görevlisi Kokubun (Beşeri Bilimler Enstitüsü)

 

 • Katılım başvurusu aşağıdaki gibidirURLTeşekkür ederim.

https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=iV9x12qT90q7daV6yZZG-oNiPOPoyS9IqCOUL_BId8BURUFXMzFTRkJaSlNWMEVaRjhMWU9TVVdBUi4u

 

 • Etkinlik bilgilerini sempozyumdan önceki gün kayıtlı e-posta adresine göndereceğiz.
 • Sorular: Kyushu Üniversitesi Ortak Araştırma ve Eğitim Ortaklığı

E-posta soruşturma-ortak ★ cmns.kyushu-u.ac.jp(Lütfen ★ değerini @ olarak değiştirin)

 

【İçerik】

Kyushu Üniversitesi’nde anayasa, hem akademik araştırma hem de eğitimi kapsayan uluslararası bir merkez olmayı hedeflediğimizi belirtiyor. Her şeyden önce, Asya ile yakın ilişki vurgulanmaktadır,2019yıl4Mart ayında, yeni bir akademik alan oluşturmak amacıyla Asya-Okyanusya Araştırma ve Eğitim Örgütü kuruldu. Human-Company Collaborative Research Commons’ta bizler ayrıca “Kyushu’yu Asya’ya açık” olarak dört etkinlik kuralından biri olarak belirledik. Önümüzdeki yıl “Platform Olarak Ada” başlıklı uluslararası bir sempozyum hazırlıyoruz. Bu sempozyumda bunlarla ilgili olarak Kyushu Üniversitesi’ndeki Asya ile ilgili araştırmalar topluca Kyushu Üniversitesi’nden Asya Çalışmaları olarak anılacak ve Kyushu Üniversitesi’nin Asya ile nasıl yüzleştiği tartışılacaktır.

 

Bugün, çevremizdeki toplum bir küreselleşme ve daha fazla bilgi edinme dalgasından geçiyor ve insanların toplumla, bölgelerle ve uluslarla ilişki kurma biçimleri ve düşünce biçimleri büyük değişiklikler geçiriyor. Örneğin, geleneksel alanların ötesine geçen faaliyetler daha aktif hale geldikçe ve çevrimiçi sanal dünyaların gerçekliğe yaklaşması daha yaygın hale geldikçe, uluslar, sınırlar ve bölgeler arasındaki sınırlar azalıyor ve insanlar çeşitleniyor. ve bireysel kimlikler de katmanlıdır. Bu durum, Asya’ya yaklaşımımıza çeşitli zorluklar getiriyor.

 

Kyushu, Asya kültürünü kabul etmek için bir pencere ve Japonya’dan Asya’ya geçiş kapısı olarak uzun bir geçmişe sahiptir. Geçmiş uzay-zamanda yayılan Kyushu yerinin rolleri ve işlevleri ve Asya ile Kyushu arasındaki çeşitli ilişkilerin örnekleri, bir arada yaşamaya yönelik etkili perspektifler ve bilgelik sağlamaya devam edecek. Ancak birbirine yakın olmanın coğrafi durumu Kyushu Üniversitesi’nin Asya ile ilişkisine öncelik vermiyor. Hem kendinin hem de başkalarının çeşitli olduğunu varsayan modern bir bakış açısından, Kyushu Üniversitesi’nin Asya’ya bakışı tartışma konusu olabilir.

 

Kyushu Üniversitesi, Asya ile ilgili araştırma ve eğitim uygulayan öğretim üyeleriyle kutsanmıştır. Bu sempozyumda insan kaynaklarının akademik alanlarından bu öğretim üyelerini çeşitli uygulamaları destekleyen ileri düşünceyi paylaşmaya davet edeceğiz. Karşılıklı araştırma ilgi alanlarını birleştiren tartışmalar yoluyla, Kyushu Üniversitesi’nin Asya’ya yaklaşımı ve bir üniversite olarak stratejisi için yeni bir yol bulacağız ve Kyushu Üniversitesi’nden Asya çalışmalarının olanaklarını keşfedeceğiz.

 

Lütfen broşüre buradan bakın.

cial getusa seo analizi