Elginkan Vakfı Bursu Şartları ve Başvurusu – Burs Ücretleri
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  432112,242
  % 0,36
 • BIST 100
  %

Elginkan Vakfı Bursu Şartları ve Başvurusu

Elginkan Vakfı Bursu Şartları ve Başvurusu

ELGİNKAN BURSU NEDİR?

Eğitim almalarının bir ihtiyaç olduğu fakat maddi açıdan sıkıntılı olan öğrencilere özel ya da kurumsal birçok burs fırsatı verilmektedir. Elginkan Vakfı da okulunda ve derslerinde başarılı olan fakat bazı maddi olumsuzluklar yüzünden eğitim hayatında zor zamanlar geçiren öğrencilere burs veren bir vakıftır. Lisans eğitimi gören üniversite öğrencilerine ve lisansüstü eğitim alan öğrencilere burs imkânı sağlayan Elginkan vakfı, öğrenciyi herhangi bir geri ödeme ya da çalışma gibi zorunlu bir olgu içerisine sokmayan karşılıksız burs imkânı tanıyan bir vakıftır.

ELGİNKAN BURSU NE KADAR?

Elginkan vakfının başvuruda bulunan ve burs almaya hak kazanan öğrencilerine sağladığı bur imkânı 12 aylık bir süreyi kapsamaktadır. Geçtiğimiz yıl vakıf, burs hakkını kazanan öğrencilerine aylık olarak 350 TL burs ücreti ödemiştir. Yine geçtiğimiz yıl bu bursu almaya hak kazanan öğrenci sayısı 175 lişi olarak açıklanmıştır. Bunların haricinde durumu olmayıp başarılı olan 75 öğrenciye daha burs verilmiştir.

ELGİNKAN BURSU ŞARTLARI NELER?

Elginkan vakfı da diğer kurum, kuruluş, vakıf ve dernekler gibi bazı özel koşullar aramakta ve başvuruda bulunan öğrencilere şartlar öne sürmektedir. Bu şartlara kısaca değinecek olursak; Elginkan vakfından burs almak isteyen öğrenciler, İstanbul Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Celal Bayar Üniversitesi öğrencisi olmak yer almaktadır. Öğrenciler, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmalıdırlar. Başvuruda bulunan öğrenciler kesinlikle maddi açıdan desteğe ihtiyacı olan kimseler olmalıdır. Öğrenim gördüğü okulda 4 lük sistemde 2.50 not ortalamasını ya da 100 lük sistemde 70 not ortalamasını tamamlamış öğrenciler başvurmalıdır. Lisans başvurusunda bulunan bursiyer 23, tezli yüksek lisans başvurusunda bulunan bursiyer 26 ve doktora başvurusunda bulunan bursiyer 30 yaşını geçmemiş olmalıdır Başvuruda bulunan öğrenci Elginkan vakfı tarafından değerlendirilir, başarı durumları iyi olan ve maddi desteğe ihtiyacı olan adaylara burs verilir. Bursiyerler sonuçlarda yedek olarak ta görünebilmektedir.

ELGİNKAN BURSU BAŞVURU VE SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

Elginkan vakfı burs başvurularını tarihleri üniversiteler tarafından belirlenmektedir. İmkânlardan yararlanmak isteyen öğrenciler, üniversitelerin ilgili bölümlerine başvuruda bulunmalıdırlar.

Elginkan vakfı ile iletişime geçmek isteyenler için bazı iletişim bilgileri;

Kore Şehitleri Cad. Yüzbaşı Kaya Aldoğan Sok. No: 6 34400 Zincirlikuyu/İSTANBUL

Tel: 0 212 275 30 40

Faks: 0 212 266 54 49

Web: www.elginkanvakfi.org.tr

E-mail: bilgi@elginkanvakfi.org.tr

cial getusa seo analizi