Erkek Yurtları – Burs Ücretleri
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  317485,742
  % 0,07
 • BIST 100
  %

Erkek Yurtları

Erkek Yurtları

Öğrenimleri için evlerinden ayrılıp farklı şehirlerde yaşamak zorunda kalan öğrenciler için en büyük sorun ailelerine ve evlerine duydukları özlemdir. Gün geçtikçe artan üniversite sayısıyla beraber, öğrencilerin konaklamaları için açılan yurt sayıları da her geçen gün artıyor. Öğrencilerin evlerini aratmayacak, konforlu ve güvenli ortam sağlayan yurtlar, teknolojinin gelişmesiyle beraber öğrenci ve velilere farklı alternatifler sunmaktadır. Kız ve erkeklerin farklı ihtiyaçları olduğu düşünülerek, günümüzde erkek yurtları sundukları hizmetlerle, kız yurtlarına göre farklı sosyal olanaklar tanımaktadır.

Bildiğimiz öğrenci yurtlarından çok uzak olan yeni nesil yurtlar, öğrencilere otel konforunda bir yaşam alanı sunuyor. Erkek yurtları genel özellikleri arasında; 1 veya daha fazla kişilik oda seçenekleri, odalarda çalışma masası, elbise dolabı ve banyo bulunuyor. 7 gün 24 saat öğrenci giriş çıkışlarını kontrol eden, güvenliği sağlayan güvenlik kameraları, çamaşır ve ütü hizmetleri ve özel çalışma odalarıyla yurtlar artık çok konforlu. Erkek yurtları nasıl olmalı, neler gerekli düşünülerek; çoğu yurtta playstation hizmeti bile verilmektedir.  Erkeklerin spora ve özellikle futbola düşkünlüğü bilindiğinden, digitürk ve lig tv hizmeti de sunan erkek yurtları sayısı küçümsenmeyecek kadar fazladır. 5 yıldızlı otel mantığıyla kurulan yurtlar, ihtiyaç duyulabilecek her imkanı öğrencilerine tanıyarak, öğrencilerin dışarıda, farklı ve güvensiz ortamlarda vakit geçirmesinin de önüne geçmeyi planlamaktadır. Öğrencilerin sosyalleşebilmeleri ve kaliteli vakit geçirebilmeleri için her yurt zaman zaman aktivitelerde düzenlemektedir. Gerek düzenlenen kültür gezileri, gerekse düzenlenen spor müsabakaları ile hem yurt içerisinde arkadaşlığın güçlenmesi hem de öğrencilerin dersten kalan vakitlerinde kafalarını dağıtmaları için imkan tanınıyor.

Üniversite öğrencilerinin barınma ihtiyaçlarını karşılayan bir başka yapı da, öğrenci apartlarıdır. Üniversite sayısının fazla olduğu şehirlerde fazlaca bulunan erkek apartları, özel yurtlar kadar olmasa da tercih edilmektedir. Daire mantığıyla işleyen apartlar, büyüklüklerine göre farklı fiyatlarda olmaktadır. Genelde 50 m2 ile 100 m2 arasında değişen apartlarda, yemeğini kendisi yapmak isteyen öğrenciler için mutfak bulunmaktadır. Amerikan mutfak tarzını çokça gördüğümüz apart yurtlarda, mutfak içerisinde; buzdolabı, fırın ve mutfak gereçleri de öğrencilere sunulmaktadır. Modern ve konforlu mobilyalarla donatılan apartlar, öğrenciye daha özgür bir yaşam alanı tanıması ve daha ferah bir ortam sunması açısından tercih edilmektedir.

Erkek yurdu fiyatları; yurdun üniversiteye yakınlığından tutun, kaç kişilik odada kalındığına, öğrencilere sundukları hizmetlere bağlı olarak değişkenlik gösterir. Çok ekonomik fiyatlarla hizmet veren yurtlar olduğu gibi, otel fiyatlarıyla yarışabilecek seviyede lüks yurtlarda m

cial getusa seo analizi