Erkek Yurtları – Burs Ücretleri
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  317239,412
  % -0,10
 • BIST 100
  %

Erkek Yurtları

Erkek Yurtları

Üniversiteyi kazanan ve okumak için şehir dışına çıkmak zorunda olan öğrencilerin en önemli sorunu şüphesiz barınmadır. Bu konuda ince eleyip sık dokuyan aileler ve öğrenciler için, güvenli ve konforlu bir ortam bulmak en önemlisidir. Günümüzde sayısı hızla artan üniversiteler, öğrenci sayısında artmasına neden olmuş, bu da öğrencileri barınmaları için devlet yurtlarından farklı alternatifler aramaya yönlendirmiştir. Devletin öğrenci yurtları için verdiği teşvikler sayesinde, yurtlar artık çok daha konforlu, çok daha güvenli olarak kurulmaya başlanmıştır.

Yurtlar, kız ve erkek öğrencilerin ihtiyaçları doğrultusunda farklı hizmetler sunmasıyla ayrılmaktadır. Erkek yurtları genel özellikleri bakımından kız yurtlarına benzese de, odalarda bulunan playstation hizmetleri, digitürk ve lig tv kanallarını izleme imkanlarıyla farklılık gösterir. İdeal erkek yurtları nasıl olmalı derseniz; elbette öncelikle üniversite kampüsüne yakın konumda olması aranan özelliklerdendir. Uzak olsa da, yurdun servis imkanı sunması, toplu ulaşıma yakın olması öğrencilerin okula gidip gelmelerini sorunsuz kılacaktır. Öğrencilerin odalarında kendilerine ait çalışma masası, kitaplık ve elbise dolaplarının bulunması ayrıca dikkat edilmesi gereken konulardandır. Yurt binasının caddeye yakın olması, gürültülü bir ortamda bulunması, öğrencilerin ders çalışırken dikkatlerini dağıtacağından, mümkün olduğunca sakin bir ortamda yer alan yurtlar tercih edilmelidir. Odalarda ortak kullanımlı buzdolabı bulunması veya öğrencilerin ihtiyaç duyduklarında ulaşabilecekleri bir kantinin olması önemlidir. Özellikle aileler tarafından önemli olan bir diğer konu da, gerekli güvenliğin sağlanabilmesidir. Öğrencilerin giriş çıkışlarının kontrol edilmesi, bina güvenliğinin güvenlik kameralarıyla sağlanması, ailelerin içini bir parçada olsa rahatlatacaktır.

Barınma için erkek yurtlarına alternatif olarak, erkek apartları da bulunmaktadır. Ev konforunda hizmet veren bu kurumlar, farklı büyüklükte dizayn edilmiştir. Apart içerisinde yer alan mutfak, fırın, buzdolabı ve mutfak gereçleri sayesinde, öğrenciler kendi yemeklerini kendileri yapabilirler. Daha geniş ve ferah bir ortam sunan apartlar, modern eşyalarla donatılmıştır. Öğrencilerin rahat edebilmeleri adına oturma grupları bulunmaktadır.  Isınma, güvenlik ve temizlik imkanları da sunan apart yurtlar, öğrencilerin ev özlemine bir ölçüde çare olabilmektedir.

Erkek yurdu fiyatları; her şehre, verilen hizmetlere, bulundukları konuma göre değişkenlik gösterir. Ekonomik fiyatlarla hizmet veren klasik yurtlar olduğu gibi, her detayın düşünüldüğü, ultra lüks hizmetlerin verildiği yüksek fiyatlı yurtlarda bulunmaktadır. Yurt tercihi yaparken, öğrencinin nerede ne kadar mutlu olacağı, ihtiyaçlarının neler olduğu belirlenerek, bütçeye uygun bir yurt seçilmelidir.  Her şeyden önemlisi de, yurt seçimi yaparken, yurdun Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olup olmadığı öğrenilmeli, denetim altındaki yurtlara kayıt yaptırılmalıdır.

cial getusa seo analizi