İstanbul Ticaret Borsası Vakfı Bursu – Burs Ücretleri
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  438600,280
  % -0,91
 • BIST 100
  %

İstanbul Ticaret Borsası Vakfı Bursu

İstanbul Ticaret Borsası Vakfı Bursu

İstanbul Ticaret Borsası Vakfı Bursu Nedir?

İstanbul Ticaret Borsası Vakfı üniversite öğrencilerinin maddi olanaksızlıklar nedeniyle eğitimden geri kalmamaları için burs imkânı sunmaktadır. Yönetim kurulu tarafından her yıl belirlenen kişi kadar öğrenciye burs vermektedir. Vakıf eğitimi desteklemek ve öğrencilerin sosyal yaşamlarını da geliştirmeyi amaçlamıştır.

İstanbul Ticaret Borsası Vakfı Bursu Şartları Nelerdir?

İktisat ya da ekonomi bölümlerinden birinde, Marmara veya İstanbul üniversitelerinde okuyan öğrencilere karşılıksız burs verilir. Yalnızca bu iki üniversite öğrencileri bu burstan faydalanmaktadır. Her yıl en fazla 23 kişiye karşılıksız burs vermektedir. İstanbul Ticaret Borsası Vakfı ihtiyacı olan öğrencilere,  sağladığı eğitim katkısının yanında kişisel olarak gelişim imkânı sağlayacak projelerle de desteklemektedir.

İstanbul Ticaret Borsası Vakfı Bursu Ne Kadar?

Vakıf öğrencilerin eğitim süresi boyunca burs alma şartlarına uygun olmak koşuluyla aylık 150 ile 400 TL arasında değişen para ödemektedir. Bu ödenen ücret yönetim kurulu tarafından her yıl belirlenmektedir. Peki, bu bursun şartları nedir ve Kimler yararlanabilir?  Öncelik sıralamasında ailesinin maddi durumunun yeterli olmaması, okuyan kardeş sayısı, şehit akrabası olmasının yanında Marmara ve İstanbul üniversitelerinin iktisat veya ekonomi bölümlerini kazanmış olması gerekmektedir. Başka bölümler için burs verilmemektedir. Burs başvuru sonuçları kurumun resmi web sitesinden öğrenilmektedir.

İstanbul Ticaret Borsası Vakfı Bursu Başvuru ve Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Burs başvuruları İstanbul Ticaret Borsası Vakfı web sitesinden Eylül itibarıyla duyurulmaktadır. Üniversite öğrencilerine Ekim ayından itibaren Haziran sonuna kadar ödeme yapılmaktadır. Ancak öğrencilerin alttan dersinin kalması, 3 ay parasını almaması, hakkında verdiği bilgilerin yanlış olması ve öğrenim süresine ara vermesi durumlarında ödenen burs kesilmektedir. Bu burstan faydalanmak isteyenler için adres ve iletişim bilgileri şöyledir:

Adres: Zahire Borsası Sokak No:3 Bahçekapı / İstanbul

Telefon: 90 (212) 511-8440 Pbx

0 (212) 418 2080

Faks:90 (212) 511-8449

Web:www.istib.org.tr

Genel Sekreterlik: gensek@istib.org.tr

Bilgi işlem: bilgiislem@istib. org.tr

cial getusa seo analizi