İstanbul Ticaret Odası Öğrenim Bursu Şartları ve Başvurusu – Burs Ücretleri
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  431785,367
  % 0,09
 • BIST 100
  %

İstanbul Ticaret Odası Öğrenim Bursu Şartları ve Başvurusu

İstanbul Ticaret Odası Öğrenim Bursu Şartları ve Başvurusu

İstanbul Ticaret Odası Öğrenim bursu; lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin eğitim giderlerine destek olmak amacıyla, İstanbul Ticaret Odası tarafından verilmektedir.

İstanbul Ticaret Odası Öğrenim bursu nedir?

İstanbul Ticaret Odası, şu zamana kadar 16.000’in üstünde öğrenciye burs vermiştir. Bu rakam, her yeni eğitim-öğretim döneminde artmaktadır. Lisans ve Yüksek lisans burslarında amaç, ihtiyaç sahibi olan başarılı öğrencilerin eğitim giderlerine katkıda bulunmaktır. Bu nedenle maddi durum esas alınmaktadır. Ancak doktora öğrencileri için verilecek burslarda, başarı en önemli kriter olmaktadır. Ancak bu kriterlere uygun olan öğrencilerin, başka bir kurum veya kuruluştan burs almaması gerekmektedir.

İstanbul Ticaret Odası bursu şartları nelerdir?

Lisans bursları; İstanbul’da yer alan devlet üniversitelerinin; İşletme, İİBF, İktisat, Endüstri ve İşletme Mühendisliği, Siyasal Bilimler Fakülteleri ve 4 yıllık Bankacılık ve Sigortacılık Yüksek Okulu öğrencileri ile İstanbul’da yer alan vakıf üniversitelerininse İşletme, İktisat, iibf, Endüstri ve İşletme Mühendisliği, Siyasal Bilimler Fakülteleri ile 4 yıllık Bankacılık ve Sigortacılık Yüksek Okulu bölümlerinde %100 burslu olarak okuyan öğrenciler bu burs imkanından faydalanabilmektedir. Ara sınıf öğrencilerinin başvurabilmesi için ortalamalarının; 4 üzerinden 2.25 puan veya üzerinde olması gerekmektedir. Erkek adayların askerlikle ilişkisinin bulunmaması gerekmektedir. Bu öğrencilerin T.C vatandaşı olması ve başka kurum veya kuruluştan burs almamaları gerekmektedir. KYK kredisi almak engel teşkil etmez.

Yüksek lisans bursları; İstanbul’da yer alan devlet okullarının; işletme, iktisat, iibf, Endüstri ve İşletme Mühendisliği, Siyasal Bilimler Fakülteleri ile dört yıllık Bankacılık ve Sigortacılık Yüksek Okulu’nda yükseköğrenim öğrencisi olan kişilere verilmektedir. Lisans bitirme notu, 4 üzerinden 3 veya daha fazla olmalıdır, burs alacak kişilerin. Bu kişilerin; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, başka bir kuruluştan burs almaması(KYK kredisi değil) ve erkek adayların askerlikle ilişiğinin bulunmaması gerekmektedir.

Doktora bursları; Yurtiçindeki veya yurtdışındaki yükseköğrenim kurumlarında öğrenim gören Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına doktora bursu verilmektedir. Lisans veya yüksek lisans bitirme ortalaması, 4 üzerinden 3 veya daha fazla olan öğrencilere verilmektedir.

İstanbul Ticaret Odası Öğrenim Bursu başvuru ve sonuçları ne zaman açıklanacak?

Burs başvuruları, her yılın Ekim ayı içerisinde başlamakta ve başvuru sonuçları her yılın Ekim ayından sonra açıklanmaktadır.

İstanbul Ticaret Odası adresi ve telefonu

Adres: Hobyar Mahallesi, Reşadiye Caddesi 34112 Eminönü-İstanbul
Tel: 444 0 486

cial getusa seo analizi