İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğrenim Bursu – Burs Ücretleri
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  317311,423
  % -0,04
 • BIST 100
  %

İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğrenim Bursu

İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğrenim Bursu

İstanbul Ticaret Üniversitesi tarafından, İstanbul Ticaret Üniversite öğrencilerine eğitimini desteklemek için burslar verilmektedir.

İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğrenim bursu nedir?

İstanbul Ticaret Üniversitesi tarafından, İstanbul Ticaret Üniversitesi’ne tercih listesinin ilk üçünden birine yazarak yerleşmiş olan öğrencilere verilmektedir. Bu burslar; üniversiteye giriş başarı bursu, vefa bursu, konaklama bursu, yıllık üstün başarı bursu, konaklama bursu ve sanat, spor, eğitim ve kültür bursları olmak üzere 5 adettir.

İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğrenim bursu ne kadar?

Normal öğretim süresi boyunca, her yılın ekim ayından başlayarak haziran ayında sona ermek üzere 350 TL olarak ödenmektedir.

İstanbul Ticaret Üniversitesi şartları nelerdir?

Burslar sadece İstanbul Ticaret Üniversitesi öğrencilerine verilmektedir.

Üniversiteye giriş başarı bursu; Bu dallarda uluslar arası yarışmalarda ilk üçe giren öğrencilere verilemektedir.

Konaklama bursu; Yerleştiği puan türünün sıralamasında ilk 10 binde olan ve İstanbul dışında ikamet eden öğrencilere yurt ücreti bursu verilmektedir.

Yıllık üstün başarı bursu; Okula %100 bursla giren öğrenciler hariç, ortalaması 4 üzerinden 3.50’nin üzerinde olan ve disiplin cezası almamış öğrencilere verilir.

Vefa bursu; 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri’nin eşlerinin ve çocuklarının üniversitemizi tercih ettiği bölümlerin öğrenim ücretlerinden muaf tutulacaklardır.

Burslar; öğrencinin ağır disiplin cezası alması, normal öğrenim süresi içerisinde okulu bitirememesi ve ortalamasının 2.00’nın altına düşmesi durumlarında kesilebilmektedir.

İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğrenim Bursu başvuru ve sonuçları ne zaman açıklanacak?

Burs başvuru tarihleri ve sonuçlarının açıklanma tarihi, Burs Başvuru ve Değerlendirme Komitesi tarafından duyurulmaktadır.

Adres:  İnönü Caddesi No:4 Küçükyalı/İstanbul

Tel: 444 0 413

 

 

cial getusa seo analizi