İstanbul Üniversitesi (İ.Ü) Öğrenim Bursu – Burs Ücretleri
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  431418,664
  % -0,09
 • BIST 100
  %

İstanbul Üniversitesi (İ.Ü) Öğrenim Bursu

İstanbul Üniversitesi (İ.Ü) Öğrenim Bursu

İstanbul Üniversitesi Öğrenim Bursu, İstanbul Üniversitesi tarafından başarılı öğrencilere maddi destek sağlamak amacıyla verilen bir burstur. Burs için, İÜ öğrencileri başvuru yapabilmektedir.

İstanbul Üniversitesi Öğrenim Bursu Nedir?

İstanbul Üniversitesi Bursu, üniversite tarafından ÖSYS’de derece elde eden öğrencilere verilen bir burstur. Bu burs, derece yapan öğrencilerin İstanbul Üniversitesini tercih etmesi durumunda verilir. Üniversite tarafından her yıl çok sayıda öğrenciye giysi ve kitap yardımı da yapılmaktadır. Ayrıca, çok sayıda öğrenci, üniversitenin çeşitli birimlerinde sosyal güvence altında çalışabilmektedir. Derece yapan öğrencilere ise cep harçlığı ve yurt bursu gibi imkânlar verilmektedir.

İstanbul Üniversitesi Öğrenim Bursu Ne Kadar?

İstanbul Üniversitesinde, gerekli koşulları sağlayan öğrencilere aylık 300 TL tutarında cep harçlığı bursu verilmektedir. Ayrıca, üniversite yemekhanelerinden ücretsiz yararlanma, yurt bursu da verilmektedir.

İstanbul Üniversitesi Öğrenim Bursu Şartları Nelerdir?

İstanbul Üniversitesi burs vermek için bazı şartlar aramaktadır. Bunlardan birisi, üstün başarıdır. Üniversite, LYS’de üniversiteye yerleştirilen puan türlerinde ilk 200 içerisinde yer alan öğrencilere burs vermektedir. Tabii ki, bu öğrencilerin İstanbul Üniversitesini tercih etmeleri gerekmektedir.

İstanbul Üniversitesi Öğrenim Bursu Başvuru ve Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

İstanbul Üniversitesi başarı bursuna başvuru, tercih sırasında yapılmaktadır. Sıralamada ilk 200 içerisine girip, İstanbul Üniversitesinde okumaya hak kazanan öğrenciler için burslar, eğitim-öğretimin başladığı zamanda başlamaktadır.

İstanbul Üniversitesi burslarından yararlanmak ve konu hakkında detaylı bilgi almak için http://iutercih.istanbul.edu.tr/index.php/courses/burs-olanaklarimiz/ adresinden faydalanabilirsiniz. 212 440 00 00 iletişim numarasından üniversite ile irtibata geçebilirsiniz.

cial getusa seo analizi