Kızılay Gençlik Müdürlüğü Bursu Şartları Ve Başvurusu – Burs Ücretleri
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  431565,477
  % -0,16
 • BIST 100
  %

Kızılay Gençlik Müdürlüğü Bursu Şartları Ve Başvurusu

Kızılay Gençlik Müdürlüğü Bursu Şartları Ve Başvurusu

Burs veren kurumlar arasında olan Kızılay Gençlik Müdürlüğü, şartları yerine getiren öğrencilere burs vermektedir. Kızılay Gençlik Müdürlüğü bursu; karşılıksız olarak verilen, sosyal olarak himayeye muhtaç ve kendi olanakları ile eğitimlerini devam ettiremeyen öğrencilere sağlanmaktadır.

Kızılay Gençlik Müdürlüğü Bursu Nedir?

Dernekçe verilen bu burs için üniversitede okuyan ya da yeni başlayan öğrencilerden başvuru alınmaktadır. Kızılay Gençlik Müdürlüğü bursu; öğrencilere yardımlaşma kültürünün gelişmesi ve eğitim çalışmalarını desteklemek amaçlı verilmektedir. Bilindiği gibi Kızılay’ın toplumsal dayanışma ve sosyal refahı sağlamasının yanın da temel ihtiyaçları karşılamak gibi önemli görevleri de vardır. Bu görevlerinin arasına eğitim alanında öğrencilere karşılıksız burs vermekte gelmektedir. Şubeleri aracılığıyla her yerde gençleri Kızılay gönüllüsü olmaya teşvik etmektedir.

Kızılay Gençlik Müdürlüğü Bursu Şartları Nedir?

İlk defa burs başvurusu yapacak olan öğrenciler web sayfasını kullanarak burs başvuru formunu doldurarak istenen belgeleri hazırlayacaklardır. 1 ile 30 Eylül arasında İstanbul’da olanlar elden, şehir dışı olanlarda posta ya da kargo ile teslim ederek bu işlemleri yapacaklardır. Burs için istenen belgeler arasında öğrenci belgesi, kazandığına dair ösym belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi, aile gelir belgesi, okuyan kardeş belgesi, yurt belgesi ve aile durumunu gösteren belgedir.

Ayrıca ara sınıfta burs alanlar için transkript belgesinin aslı, onaylı ve imzalı olarak getirilmelidir. Burs için şartlar nelerdir? Bunun için ise öncelikle ihtiyaç sahibi olmak, başarılı olmak, başka yerden burs almamak, gelir getiren işte çalışıyor olmamak, yapılan mülakata katılmış olmak ve beyan ettiği bilgilerin doğruluğunu belgelemek gerekmektedir.

Kızılay Gençlik Müdürlüğü Bursu Ne Kadar?

Eylül ayında müracaatlardan sonra ilan edilen tarih ve yerde mülakatlar yapılmaktadır. İstanbul’da olanların katılması zorunludur. İl dışı olanların değerlendirilmesi evraklar üzerinden yapılacaktır. Mülakat akademik kurul tarafından yapılıp sonuçlar web sayfasından duyurulacaktır. Burs ücreti de 150 ile 400 TL arasında olmaktadır. Eksik veya yanlış belge sunanların başvurusu geçersiz sayılacaktır. Kızılay Gençlik Müdürlüğü bursu öğrencilerin başarılı olması ve sınıfta kalmaması durumlarında geçerli olmaktadır.

Kızılay Gençlik Müdürlüğü iletişim bilgileri

Adres: Konur 2 Sokak No:29/7-8 Kızılay İşhanı Kızılay /Ankara
Adres: Ataç-1 Sokak No:32 Yenişehir/Ankara
Telefon:0 312 419 30 42 Faks: 0 312 419 30 41
Telefon:0 312 430 23 00 Faks: 0 312 430 01 75
e-mail: info@kizilay.org.tr
web: www.kizilay.org.tr

cial getusa seo analizi