Rockefeller Foundation Bursu Şartları ve Başvurusu – Burs Ücretleri
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  316614,402
  % -0,27
 • BIST 100
  %

Rockefeller Foundation Bursu Şartları ve Başvurusu

Rockefeller Foundation Bursu Şartları ve Başvurusu

Bu kuruluş Amerika Birleşik Devletleri merkezli olup tüm ülkelerde ki öğrenci ve akademisyenlere burs imkanı tanımaktadır. Burs öğrenci ve akademisyenlerin projelerini hazırlamaları üzerinde imkan tanımaktadır.

Rockefeller Foundation bursu nedir?

Amerika birleşik devletleri merkezli olan ve tüm ülke öğrencileri ile akademisyenlerine burs imkanı tanımaktadır. Bursun açılımına baktığımızda bursu alan kişilere eğitim, staj ve bununla birlikte istihdam olanağı da sunulmaktadır. Öğrencilerin ve akademisyenlerin gelişmemiş ülkelerin istihdamı için geliştireceği projelerine destek amaçlı verilen bir burstur.

Rockefeller Foundation bursu ne kadar?

Bursun tutarı genel merkez tarafından açıklanmamış olmakla birlikte yurtdışından alınabilecek en yüksek meblağlarda bir burs olduğunu söylemek mümkündür. Verilen miktar projeye ve başvuran kişinin eğitim derecesine göre farklılık gösterebilmektedir.

Rockefeller Foundation şartları nelerdir?

Rockefeller Foundation son derece köklü bir vakıf olup şartları da son derece ağırdır. Bu noktada ülkemizde birçok siyasetçi ve yüksek mevkilerde yer alan eğitimli kesim Rockefeller Foundation bursu almış olup aynı zamanda birçok eleştiriye de maruz kalmıştır. Bursun şartlarına baktığımızda bursu alabilmek adına ilk olarak üçüncü dünya ülkelerinin kalkınması adına iktisadi projelerinizin olması gerekmektedir. bu noktada taslak şeklinde olan projelerin beğenilmesi halinde sonra ki şartlar değerlendirilmektedir.

Rockefeller Foundation bursu başvuru ve sonuçları ne zaman açıklanacak?

Başvuru zamanlar çeşitli dönemlerde olup https://www.rockefellerfoundation.org/ adresi üzerinden takip gerçekleştirebilirsiniz.

Vakfın İtalya’da, Kenya’da, Tayland’da ve merkez olarak Amerika da ofisleri bulunmaktadır. https://www.rockefellerfoundation.org/ üzerinden giriş sağlayarak e mail yolu ile ulaşım sağlamak mümkündür.

cial getusa seo analizi