Sabancı Vakfı Öğrenim Bursu Şartları Ve Başvurusu – Burs Ücretleri
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  565751,367
  % 0,15
 • BIST 100
  %

Sabancı Vakfı Öğrenim Bursu Şartları Ve Başvurusu

Sabancı Vakfı Öğrenim Bursu Şartları Ve Başvurusu

Sabancı Vakfı Öğrenim Bursu; başarılı olan, ancak eğitim giderleri için maddi desteğe ihtiyacı olan öğrencilere yardım amaçlı verilen burstur.

Sabancı Vakfı Öğrenim bursu nedir?

Sabancı Vakfı tarafından; üniversiteye giriş bursu, Sabancı Vakfı-Vista bursu, kalkınmada öncelikli iller bursu ve engelli öğrenciler bursu olmak üzere, dört tip burs verilmektedir. Sabancı Vakfı tarafından aylık olarak verilen burs miktarları, her yılın ekim-haziran aylarında 9 ay boyunca ödenmektedir. Her yıl burs alan öğrenci sayısına, 400 öğrenci daha eklenmektedir. Bu burslar, sadece üniversiteye yeni giren öğrencilere verilmektedir.

Sabancı Vakfı Öğrenim bursu ne kadar?

Burslar, eğitim süresinin her yılının ekim-haziran ayları arasındaki 9 aylık süre boyunca 450 TL olarak, karşılıksız bir biçimde ödenecektir. Bu burslar, normal öğrenim süresi boyunca devam etmektedir.

Sabancı Vakfı öğrenim bursu şartları nelerdir?

Üniversiteye giriş bursları; LYS’den Sabancı Vakfı tarafından belirlenen puanın üstünde almış olan ve Sabancı Vakfı’nın belirlediği devlet üniversitelerine yerleşen ihtiyaç sahibi öğrencilere verilir.
Sabancı Vakfı-Vista bursu; Sabancı Vakfı’nın belirlediği 2 yıllık Meslek Yüksek Okullarına (MYO) bağlı Turizm ve Seyahat Hizmetleri ile Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümlerine sınavsız giren ve lise diploma puanı 65’in üzerinde olan öğrencilere verilmektedir.

Engelli öğrenciler bursu; İşitme, ortopedik ve görme engelli olan ve LYS’de yerleştirme puanı sıralamasında en üst sıralamada yer alan 5’er öğrenciye verilir. Bu öğrencilerin devlet üniversitelerine yerleşmiş olmaları gerekir. Bu öğrenciler, ÖSYM’den alınan listelerden tespit edilmektedir. Bu öğrenciler, ÖSYM’den alınan listelerden tespit edilmektedir.

Kalkınmada öncelikli iller bursu; Ortaokul öğrenimini Sabancı Vakfı tarafından belirlenen 15 ilde tamamlamış olup LYS yerleştirme puanı sıralamasında en üst sırada yer alan bu 15 ilin her birinden 1 öğrenciye verilmektedir. Bu kriterlere uygun öğrencilerin Sabancı Vakfı tarafından belirlenen üniversitelere yerleşmiş olmaları gerekir. Bu öğrenciler de ÖSYM’den alınan listelerden tespit edilmektedir.

Sabancı Vakfı öğrenim bursu başvuru ve sonuçları ne zaman açıklanacak?

Burs başvurusu için istenen taban puan ve üniversiteler, her yılın ekim ayında Sabancı Vakfı’nın resmi internet sitesinden duyurulur. Son başvuru tarihi, 14 Ekim olarak belirlenmiştir. Burs başvurularının sonuçları, kasım ayı içerisinde açıklanmaktadır.

Sabancı Vakfı adres ve telefonu

Adres: Sabancı Vakfı Sabancı Center 4. Levent, 34330 Beşiktaş/ İstanbul
Telefon: 0212 385 88 00