Sağlık Eğitim Vakfı Bursu Şartları ve Başvurusu – Burs Ücretleri
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  317452,618
  % 0,10
 • BIST 100
  %

Sağlık Eğitim Vakfı Bursu Şartları ve Başvurusu

Sağlık Eğitim Vakfı Bursu Şartları ve Başvurusu

Sağlık Eğitim Vakfı; hizmet verdiği tüm kurumlarıyla nitelikli eğitimiyle üstün ve başarılı öğrenciler yetiştirmektedir. Sağlık Eğitim Vakfı bursu, 3. 4. 5. Ve 6.sınıf öğrencilerine verilmektedir.

Sağlık Eğitim Vakfı Bursu Nedir?

Öncelikle bünyesindeki birçok özel okulla başarı grafiğini yükseltmiştir. Daha çok özel Amerikan koleji tarzında okulları içermektedir. Vakıftaki eğitim kurumları kaliteli, elit ve seçkin kesime yönelik, üniversite sınavlarında başarısın kanıtlamış okullardan oluşmaktadır.

Sağlık Eğitim Vakfı Bursu Şartları Nelerdir?

Sağlık Eğitim Vakfı genelde tıp fakültelerinde okuyan öğrencileri tercih etmektedir. Burs alacaklar not ortalamalarına göre seçilmektedir. Vakıf burs için başarılı olan öğrencileri tercih etmektedir. Burs alan öğrencilerin sosyal ve kültürel gelişimlerini destekleyerek, öğrenim gördükleri yerlerde daha rahat ve refah bir şekilde ders çalışabilmeleri için maddi yönden de desteklemek amaçlı burs vermektedir. Vakıf gelişen Dünya’da eğitim standartlarını arttırarak akademik olarak çok çalışkan ve başarılı olan farklı bireylerin yetişmesini sağlamaktadır. Bunun yanında başarılı olup, maddi olanakları yetersiz olan öğrencilere karşılıksız eğitim bursları verilmektedir.

Sağlık Eğitim Vakfı Bursu Başvuru ve Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Sağlık Eğitim Vakfı bünyesindeki okullardaki öğrencilerinin yüzde 14’üne burs imkânı sağlamaktadır. Vakıf 700 kadar öğrenciye 10 milyon dolayında burs vermektedir. Kayıtlarda öğrencilerin başarı puanlarına maddi durumlarına göre burslarının ne kadar ve nasıl olacağını belirlemektedir. Türkiye’nin en köklü eğitim kurumlarıyla çalışan vakıf yüzde yüz burslu eğitim görmeye hak kazananlara, tıp dışında eğitim veren fakülteler, 2 yıllık bölümler, açık öğretim ve ikinci öğretimde okuyanlar bu burstan yararlanamazlar. 2017 burs başvurusu 14 Ağustos- 15 Eylül tarihleri arasında yapılacaktır. Başvuru formları vakıftan elden alınarak doldurulacak ve 24 Ağustos tarihine kadar vakıf merkezine verilecektir. 5 Eylül’de ise seçici kurul mülakat yaparak başvuruları değerlendirecektir. Daha sonra siteden ya da asılan listelerle kazananlar belirlenmiş olur. Sağlık Eğitim Vakfının adres ve iletişim bilgileri şunlardır:

Sağlık Eğitim Vakfı adres ve telefonu

Adres: Selami Ali Mah. Gazi Cad.NO:28 Bağlarbaşı 34664 / Üsküdar
Telefon: 0 216 531 57 38
Faks: 0 216 530 01 55
e-mail: info@sev. org.tr / sevbilgi@sev. org.tr

cial getusa seo analizi