Toplum Gönüllüleri Öğrenim Bursu – Burs Ücretleri
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  316954,704
  % 0,48
 • BIST 100
  %

Toplum Gönüllüleri Öğrenim Bursu

Toplum Gönüllüleri Öğrenim Bursu

Toplum Gönüllüleri Vakfı, maddi imkanı olmayan öğrencilerin eğitim giderlerine destek olmak için burslar vermektedir. Gençlik bursu, Kardelenler bursu, öğretmen çocukları bursu ve Soma madenci çocukları bursu olmak üzere dört tip burs vermektedir.

Toplum Gönüllüleri bursu nedir?

Tolum Gönüllüleri bursları başvurusu, Toplum Gönülleri’nin resmi internet sitesinden yapılıyor. Başvurular, önceden belirlenmiş kriterlere göre sistem tarafından otomatik olarak puanlanıyor. Bu puanlamada; sosyal durum, ekonomik gelir, başarı durumu Toplum Gönüllüleri projelerinde aktif olma ve iş durumu gibi kriterler önem kazanmaktadır. Bu puanlama sonucunda yüksek puan alan bursiyerlerle mülakat yapılıyor. Bu mülakatlar her yılın ekim ayında yapılmaktadır.

Toplum Gönüllüleri bursu ne kadar?

2016-2017 dönemi için; gençlik bursu 220 TL, Kardelenler bursu 225 TL, öğretmen çocukları bursu 220 TL ve Soma madenci çocukları bursu da lise öğrencileri için 160 TL, üniversite öğrencileri için 240 TL olarak belirlenmiştir.

Toplum Gönüllüleri şartları nelerdir?

Gençlik bursu şartları; Toplum gönüllüsü olmak gerekiyor, ayrım yapılmaksızın üniversite öğrencisi olmak gerekiyor.

Kardelenler bursu şartları; Sadece Mühendislik Bölümleri, Fen Edebiyat Fakülteleri’nin Sayısal bölümleri, İşletme / İktisat / İstatistik, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Hukuk ve Tıp Fakültelerinde okuyan kadın öğrenciler başvurabilir.

Öğretmen çocukları bursu; Annesi ve/veya babası öğretmen olan; tıp, mimarlık ve mühendislik fakültelerinde okuyan öğrenciler başvurabilir.

Soma madenci çocukları bursu; Soma Faciası’nda birinci dereceden yakınını kaybetmiş, lise veya üniversite öğrencilerinden ihtiyaç sahibi olanlar başvurabilir.

Toplum Gönüllüleri bursu başvuru ve sonuçları ne zaman açıklanacak?

Başvurular her yılın eğitim öğretim döneminde başlamaktadır. Başvurulardan sonra, her yılın ekim ayında mülakatlar yapılmakta ve genel olarak ekim ayı sonuna kadar burs sonuçları açıklanmaktadır.

Adres: Konya Han Kat.4 34112 Eminönü/ İSTANBUL

Tel: 0 212 522 10 30

cial getusa seo analizi