Türk Dil Kurumu Bursu Şartları Ve Başvuru – Burs Ücretleri
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  317520,653
  % 0,06
 • BIST 100
  %

Türk Dil Kurumu Bursu Şartları Ve Başvuru

Türk Dil Kurumu Bursu Şartları Ve Başvuru

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu bünyesinde olan Türk Dil Kurumu ilgili alanlarda lisans, yüksek lisans ve doktora yapan öğrencilere yurt içi bursu verilmektedir. Türk Dil Kurumu bursu almaya hak kazanılan tarihi takip eden yılın Ocak ayında başlatılır. Tatil ayları da dahil olmak üzere eğitim devam ettiği sürece ödenir. LYS ‘de ilk 2000 ‘ine girenler burs alabilmektedir.

Türk Dil Kurumu Bursu Nedir?

Sosyal ve beşeri bilimler alanında önemli konulardaki projelere katılacak lisans öğrencilerine, yine bu alanlarda tez olacak projeler çerçevesinde yüksek lisans ve doktora öğrencilerine verilen yurt içi burslarıdır. Türk Dil Kurumu bursu; sosyal ve beşeri bilimler bölümlerinden birini kazanmış ya da bu bölümlerde eğitimine devam ediyor olanlara, yeni başlayanlar içinse ÖSYM sınav sonucuna göre ilk iki bine girdiğini gösterir belgesi olanlara verilebilir.

Türk Dil Kurumu Bursu Ne Kadar?

Burs ücreti olarak Lisans 700 TL, Yüksek Lisans 1000 TL ve Doktora öğrencilerine aylık 1500 TL ödenmektedir. Burstan yaralanmak için şartlar nedir? Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, herhangi bir yerden burs alıyor olmamak, ücretli olarak bir işte çalışıyor olmamak ve kamu hizmetlerinde yasaklı olmamak bu şartlar arasındadır. Burs başvuruları 30 Ekim – 10 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilmektedir.

Türk Dil Kurumu Bursu Şartları Nelerdir?

Gerekli evrakların incelenmesinden sonra başarı sırasına göre burs almaya hak kazanan öğrencilerin listeleri sitede yayınlanacaktır. Lisans bursları en fazla 5, yüksek lisans bursları 2 ve doktora bursları 4 yıl süreyle verilir. Türk Dil Kurumu bursu öğrenciler için önemlidir.

Bu burstan faydalanmak isteyenler için adres ve iletişim bilgileri şunlardır:

Adres: Remzi Oğuz Arık Mahallesi Atatürk Bulvarı No:217 PK: 06680 Kavaklıdere Çankaya/ Ankara
Telefon: 0 312 457 52 00
Faks: 0 312 468 07 83
bilgi@tdk.otg.tr
Müşteri Hizmetleri telefon: 0 850 266 06 06
Web:www.tdk.gov.tr

cial getusa seo analizi