Türk Petrol Vakfı Bursu Şartları ve Başvurusu – Burs Ücretleri
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  317485,437
  % 0,07
 • BIST 100
  %

Türk Petrol Vakfı Bursu Şartları ve Başvurusu

Türk Petrol Vakfı Bursu Şartları ve Başvurusu

TÜRK PETROL VAKFI BURSU NEDİR?

Türk Petrol Vakfı, lisans, yüksek lisans ve doktora yapmakta olan üniversite bünyesindeki öğrencilere burs imkânı tanıyan bir vakıftır. Okul başarısı ve ders notları konusunda başarılı olan fakat maddi açıdan yeterli destek alamayıp desteğe ihtiyacı olan lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri şahsen yaptıkları başvurularında kabul edilmeleri taktirde, Türk Petrol vakfının sağladığı burs imkanından faydalanabilirler.

TÜRK PETROL VAKFI BURSU NE KADARDIR?

Türk Petrol vakfının belirlemiş olduğu burs ücreti internet sayfalarında yer almamaktadır. Aşağıda belirtilen iletişim bilgileri ile sizde bulunduğunuz eğitim düzeyinizi belirterek ( lisan, yüksek lisans, doktora) iletişime geçebilirsiniz.

TÜRK PETROL VAKFININ BURS ŞARTLARI NELERDİR?

Her vakıf, kurum kuruluş ve dernek gibi Türk Petrol vakfının da belirlemiş olduğu bazı şartlar yer almaktadır. Burs almak isteyen ve burs başvurusunda bulunacak öğrenciler bu şartları yerine getirir nitelikte olmalıdırlar. Öncelikle burs başvurusunda bulunmak isteyen üniversite ile ilgili öğrenci mutlaka İstanbul’daki bir devlet üniversitesinde eğitim görüyor olmalıdır. Burs başvurusunda bulunacak öğrenci mutlaka 2. Sınıf olmalıdır ya da 2. Sınıfı tamamlamış olmalıdır. Alt dönemlerden dersinin kalmamış olmasına dikkat edilen öğrenci başarılı olmalıdır. Bu başarı 4 lük sistemde 2.80, 100 lük sistemde ise 70 ve üzeri olmalıdır. Herhangi bir sebepten ötürü disiplin cezası almamış öğrenciler başvuruda bulunabilirler. Öğrenci, öğrenim kredisinin haricinde başka bir destek bursu almıyor olmalıdır. Başvuru yapan öğrenciler evraklarını hazırlarken ayrıca bu bursa neden ihtiyaç duyduklarını belirten bir dilekçe de yazmalılar.

TÜRK PETROL VAKFI BAŞVURU VE SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Geçtiğimiz yıllarda lisans ve yüksek lisans başvuruları eylül ekim ayları olarak belirlenmişti ve doktora için ise kasım aralık süreci uygun bulunmuştu. Bu yıl için de yine belirtilen tarihler kapsamında başvuruların açılması bekleniyor.

Türk Petrol vakfı ile iletişime geçmek ve sorularınızı yöneltip, gerekli talimatları alabilmeniz için bazı iletişim adresleri aşağıdadır;

Adres: Muallim Naci Caddesi, No: 43 Ortaköy Mahallesi, Beşiktaş, İstanbul, Türkiye

Telefon: (0212) 259 3262

cial getusa seo analizi