Türkiye Milli Kültür Vakfı Bursu Şartları ve Başvurusu – Burs Ücretleri
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  317015,213
  % 0,28
 • BIST 100
  %

Türkiye Milli Kültür Vakfı Bursu Şartları ve Başvurusu

Türkiye Milli Kültür Vakfı Bursu Şartları ve Başvurusu

TÜRKİYE MİLLİ KÜLTÜR VAKFI BURSU NEDİR?

İlk ve orta öğrenimde her ne kadar eğitim görmek ücretsiz olsa da üniversite zamanında gerek üniversitelere yatırılan ücretler gerekse öğrencilerin şehir değişikliğinde bulunmaları maddi yönden öğrencileri ve aileleri dara sokabilmektedir. Özellikle yüksek lisans ve doktora gibi üst düzey eğitimlerde maddi destek sağlanması oldukça yararlı oluyor. Türkiye milli kültür vakfı da, yüksek lisans ve doktora eğitiminde olan öğrencilere burs imkanı tanıyan bir vakıftır.

TÜRKİYE MİLLİ KÜLTÜR VAKFI BURSU NE KADARDIR?

Vakıf, yönetmelikte istenen şartları sağlayan öğrencilere karşılıksız burs vermektedir. Aylık olarak öğrencilere karşılıksız verilen bursun ne kadar olduğu ya da olacağı internet ortamında bulunmamaktadır.

TÜRKİYE MİLLİ KÜLTÜR VAKFI BURSU İÇİN ARANAN ŞARTLAR NELERDİR?

Başvuruda bulunacak öğrenciler yüksek lisans ya da doktora eğitimlerinde olmalıdırlar. Burs alacak öğrenci tercihen devlet üniversitelerinden birinde eğitim görüyor olmalı ya da özel üniversite bünyesinde %100 burslu olarak öğrenci olmalıdır. Öğrencilerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığında olması da aranan şartlar arasında yer almaktadır. Adaylar YDS sınavından 50 ve üzeri bir not almış olmalıdırlar ve YÖK sınavında geçerli bir not almış olmalıdırlar. Burs başvurusu yapacak öğrenci İstanbul’da bir üniversite de eğitim görüyor olmalıdır. Aynı zamanda öğrenci parttime ya da tam zamanlı olarak herhangi bir yerde çalışmamalıdır. Bunların yanı sıra bursun devamında da aranacak şartlar vardır. Öğrenciler vakıf merkezinde verilen araştırma yöntem teknikleri dersine devamlılığını sürdürmelidir ve akabinde bu dersten başarıyla geçmelidir. Vakfın düzenlediği faaliyetlerde etkin olmalıdır. Vakfın takım çalışmalarında gönüllü görev edinmeli ve sorumluluklarını yerine getirip raporlamalarını yapabilmelidir. Öğrenci eğitimi süresince her dönem çalışmaları hakkında rapor sunmalıdır.

TÜRKİYE MİLLİ KÜLTÜR VAKFI BAŞVURU VE SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

2016 – 2017 yılı için açılan burs başvuruları süreci sona ermiştir fakat 2017 – 2018 yılı için bur almak isteyen öğrenciler, 2017 yılı eylül ayında web sitesi üzerinden yayınlanacak zaman dilimini takip etmelidirler.

Türkiye Milli Kültür Vakfı ile iletişime geçmek isteyen bursiyerler ya da diğer kimseler aşağıdaki iletim adresleri ile ulaşabilirler.

Adres: Eyüp Merkez Mahallesi, 1. Sk. No:1, 34050 Eyüp/İstanbul

Telefon: (0212) 417 64 78

cial getusa seo analizi