Vehbi Koç Vakfı Öğrenim Bursu Şartları Ve Başvurusu – Burs Ücretleri
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  438849,678
  % -0,88
 • BIST 100
  %

Vehbi Koç Vakfı Öğrenim Bursu Şartları Ve Başvurusu

Vehbi Koç Vakfı Öğrenim Bursu Şartları Ve Başvurusu

Vehbi Koç Vakfı bursu, maddi durumu yeterli olmayan üniversite öğrencilere yardım etmek amaçlı oluşturduğu verilir. Eğitimdeki fırsat eşitsizliğini gidermeyi amaçlar.

Vehbi Koç Vakfı bursu nedir?

Vehbi Koç Vakfı’nın üniversite öğrencilerine verdiği burs; her yılın eğitim ve öğretim döneminin başında Vehbi Koç Vakfı’nın resmi internet sitesinden duyurulmaktadır. Gereken şartları taşıyan öğrencilerin, Vehbi Koç Vakfı’nın resmi internet sitesinde yer alan Bursiyer Aday Formu’nu doldurmaları gerekmektedir. Bu form ışığında gerekli değerlendirmeler yapılır. Bundan sonra, mülakat yapılması belirlenen öğrenciler, yüz yüze görüşülmeye çağrılır. Bu görüşmeler için oluşturulan Burs Komisyonu, öğrencilerle görüşür. Bu görüşmelerden sonra asıl ve yedek öğrencilerden oluşan liste hazırlanır. Sonrasında burs işlemleri başlatılır ve öğrenciye burs bağlanır.

Vehbi Koç Vakfı bursu ne kadar?

Yöresel farklılarla değişmekle birlikte, 2015 yılında üniversite öğrencilerine 430 TL verildiği verilmiştir. Burs kazanan öğrencilerin, Yapı Kredi Bankası’ndan hesap açması gerekmektedir. Ödemeler bu hesaba yapılacaktır.

Vehbi Koç Vakfı şartları nelerdir?

Örgün eğitim lisans öğrencisi, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, eğitimi için gerekli masrafları kendi imkanlarıyla karşılayamıyor ve herhangi bir disiplin cezası almamış olmak şartlarının yanı sıra; karşılıksız bir burs almıyor olmak ve öğrencinin başarı notunun en az 100 üzerinden 60 ya da 4 üzerinden 2.50’nin üzerinde olması gerekmektedir.

Vehbi Koç Vakfı bursu başvuru ve sonuçları ne zaman açıklanacak?

Her eğitim-öğretim yılının başında burs başvuruları duyurulur ve başvuru tarihlerinden kısa bir süre sonra burs sonuçları açıklanacaktır.

Vehbi Koç Vakfı adres ve telefonu

Adres: Nakkaştepe, Azizbey Sokak No: 1 Kuzguncuk / İSTANBUL
Telefon: 0 216 531 08 58
Başvuru takip

cial getusa seo analizi